Dvacet minut Radiožurnálu

Zvýšením mezd o inflaci se roztočí mzdově-inflační spirály a inflace se pak dlouho nezbavíme, varuje viceguvernérka ČNB

Dvacet minut Radiožurnálu

Zvýšením mezd o inflaci se roztočí mzdově-inflační spirály a inflace se pak dlouho nezbavíme, varuje viceguvernérka ČNB
Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Radiožurnál

Bude Česká národní banka dále zvyšovat úrokové sazby? Za jakých podmínek by to bylo nezbytné? Kam až může vystoupat inflace? „Rok trvající zpřísňování měnové politiky už začalo fungovat a přinášet své efekty,“ říká viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Poslechněte si rozhovor Tomáše Pancíře.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už příští týden bude bankovní rada ČNB rozhodovat o nastavení základních úrokových sazeb, a to poprvé v obměněném složení s novým guvernérem Alešem Michlem. Za jakých podmínek by bylo nezbytné jejich další zvýšení? Kam až může vystoupat inflace v Česku? A dá se vůbec v současné situaci spolehlivě předpovědět, jak se bude česká ekonomika vyvíjet v dalších měsících?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je viceguvernér ČNB, do svého nedávného jmenování předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají