Osobnost Plus

Ukrajina musí vyhrát. Nebo to udržet tak, ať se Rusové nedostanou na hranici Čiernej pri Čope, varuje analytik Votápek

Osobnost Plus

Ukrajina musí vyhrát. Nebo to udržet tak, ať se Rusové nedostanou na hranici Čiernej pri Čope, varuje analytik Votápek
Vladimír Votápek

Plus

„Uvítal bych, aby byli západní politici víc odvážní. Kdyby to byli víc státníci než sběrači lajků na sociálních sítích, ale žijeme v situaci, ve které žijeme,“ říká bývalý diplomat a analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek s tím, že demokracie není dokonalý systém, ale lepší prostě nemáme.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cudnost. Plus Macron znovu potvrdil, že nevylučuje poslání vojáků na Ukrajinu. Nejde mu, jak říká, o eskalaci konfliktu, ale o připravenost na všechny scénáře. Podle Macrona je důležité možné reakce na Rusko v Ukrajině nějak nelimitovat a zdůraznil, že slova, která si vybírá k tomuto tématu, jsou vážená, promyšlená a odměřená. Dnešním hostem osobnosti prostě analytika, diplomat Vladimír Votápek. Vítám vás tady. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Tak pane Votápku, nezdá se vám, že čím až se ostýchám to slovo říci, ale přesto rozbředlejší bylo Emmanuel Macron ve vztahu k Rusku na začátku té agrese?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají