Host Lucie Výborné

Jsem „držka“ a nesnáším blbost. Když mlčím, je to konec, říká o sobě s úsměvem Dagmar Pecková

Host Lucie Výborné

Jsem „držka“ a nesnáším blbost. Když mlčím, je to konec, říká o sobě s úsměvem Dagmar Pecková
Dagmar Pecková

Radiožurnál

Hlas se opotřebovává a mejdan na jevišti jednou skončí, uvědomuje si operní pěvkyně Dagmar Pecková. Sama už nezpívá a věnuje se činohře, slávu opery šíří jako manažerka festivalu Zlatá Pecka v Chrudimi. „Kultura, s tím nám sem nechoďte. To my tady nemůžeme hrát, na to by nám nechodili lidi,“ popisuje Pecková mentalitu, s níž se potýká v roli organizátorky i na prknech Národního divadla. O čem je její poslední představení? A jak se liší divadelní kultura u nás a v zahraničí?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné společně.

  • Se mnou ve studiu zakladatelka festivalu Zlatá Pecka, operní zpěvačka Dagmar Pecková. Tak vás tady vítám. Dobrý den. Dobré ráno.

  • Stravy. Dáma, která opustila velký svět opery, hraje divadlo, vymyslela si festival Zlatá Pecka, zpívá v zajímavých projektech a další zajímaví se blíží premiéra a Ria dny na na k jsem v Národním divadle bude příští týden.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají