Hovory

Celá Kolumbie brečela, když džungle vrátila čtyři ztracené děti, psa si ale nechala, popisuje Eliška Krausová

Hovory

Celá Kolumbie brečela, když džungle vrátila čtyři ztracené děti, psa si ale nechala, popisuje Eliška Krausová
Eliška Krausová-Chaves, profesorka francouzštiny na univerzitě v Bogotě

Plus

Eliška Krausová-Chaves žije v Kolumbii od roku 1968, její bratr Ivan Kraus o ní tvrdí, že si od nikoho nenechá nic líbit a vždy drží slovo. S novým kolumbijským prezidentem Gustavo Petrem zrovna nesympatizuje, protože je prý klasickým populistou. „Na první pohled mu všechno uvěříte, ale pak si všimnete, že říká pořád to samé a vlastně ani nemá žádný recept, jak prosadit ty své reformy,“ říká.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Eliška drží slovo, nenechá si nic líbit, od nikoho chodí včas. A pokud jde o rodinnou loajalitu, jako by patřila do románových postav nejslavnějších mafiánských rodu. Umí být diplomaticky shovívavou, stejně jako nekompromisně a pevně přímou, popisuje svoji sestru spisovatel Ivan Kraus. Naším hostem je dnes Eliška Krausová, prof. francouzštiny na univerzitě v Bogotě. Dobrý den. Dobrý den. To vaše nekompromisnost a přímost? Ulehčuje vám život, nebo naopak?

  • Někdy tak, někdy onak, ale v každém případě jsem v tom neústupná. Nemám proč se měnit a ještě víc v tuto chvíli mého života.

  • A to je dáno geneticky, anebo jste se tam naučila?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají