Osobnost Plus

Moderní politika je hlavně marketing. Proto tu máme smrt politiky a krizi demokracie, míní filozof Fischer

Osobnost Plus

Moderní politika je hlavně marketing. Proto tu máme smrt politiky a krizi demokracie, míní filozof Fischer
Petr Fischer

Plus

„To, co mi ve vládnutí kabinetu Petra Fialy chybí, je dlouhodobější perspektiva. Ta se najednou a zvláštním způsobem zjevila po roce a půl, když premiér vystoupil na Colours of Ostrava a začal mluvit o restartu Česka. Bylo to velmi překvapivé, takže jsem čekal, že přijde i širší plán, něco, co zůstane i příštím vládám, ale to se zatím neděje,“ říká publicista a filozof Petr Fischer.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cíp. Vláda Petra Fialy udělala největší chybu zřejmě v tom, že až příliš snadno podlehla, přesvědčený, podle něhož k úspěchu a dobrému vládnutí stačí nebýt Andrej Babiš. Že kontrast k úpadku politické kultury, k němuž došlo za společného vládnutí Miloše Zemana a Andreje Babiše, bude tak obrovský a nikde nezapomenutelní, že dokáže překrýt i chyby a nedostatky samotného vládnutí pěti. Koalice. To se ale nestalo, napsal můj dnešní host, filozofka, novinář Petr Fischer. Vítám vás.

  • Tady dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den.

  • Přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají