Osobnost Plus

Mladí Američané jsou radikální. Když ale nebudou v primárkách volit, „boomeři“ jim zas vyberou Bidena a Trumpa, říká amerikanista

Osobnost Plus

Mladí Američané jsou radikální. Když ale nebudou v primárkách volit, „boomeři“ jim zas vyberou Bidena a Trumpa, říká amerikanista
Donald Trump a Joe Biden v předvolebním klání amerických voleb

Plus

Američanům začíná vadit, že jim vládnou starci. „Teď se to začalo řešit víc – ať už kvůli zdravotnímu stavu prezidenta Joea Bidena, republikánského senátora Mitche McConnella, ale z druhé strany  i demokratky a senátorky Dianne Feinsteinové. Ta také odmítá odstoupit,“ vyjmenovává amerikanista Jiří Pondělíček z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd UK.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I studená válka minulého století může být analogií současné situace, ale mějme na paměti, že žádná analogie není přesná, říká muž, který na téma studená válka založil výzkumnou skupinu. Jiří Pondělíček z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy k nim dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den.

  • Já myslím, že ano. A víte, došlo k něco? Já jsem ji nezaložil. Já jsem členem, ale ale nebyl jsem zakládajícím členem té skupiny.

  • Bereme. Dobře. Opravím příště. V každém případě je. Hezký poslech vám přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu