Jak to vidí...

Jiří Pondělíček: Volby v Americe ukázaly, jakým balvanem na noze republikánů Donald Trump je

Jak to vidí...

Jiří Pondělíček: Volby v Americe ukázaly, jakým balvanem na noze republikánů Donald Trump je
Bývalý prezident Donald Trump na shromáždění na podporu republikánských kandidátů v Daytonu ve státě Ohio

Dvojka

Amerika stále sčítá hlasy kongresových voleb. Voleni byli jak reprezentanti obou komor Kongresu, tak guvernéři. O čem vypovídají předběžné výsledky těsného souboje demokratů a republikánů? A proč se nekonala očekávaná červená vlna? Amerikanista Jiří Pondělíček v audiozáznamu ještě vysvětlí, proč není Joe Biden oblíbeným prezidentem, i to, jak Američané slaví Den veteránů.
Jiří Pondělíček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Amerika stále sčítá poslední hlasy v kongresových volbách, byť někde je už sečteno a je už rozhodnuto někde na to rozhodnutí se ještě počkáme. Třeba ve státě Georgia do šestého prosince. Pane Pondělíčku.

  • Uvolili se reprezentanti do kongresu i guvernéři. Bylo to vlastně hned několik voleb. Jaký byl zájem?

  • Zájem o volby se zdá, byl poměrně velký, alespoň na poměry těch poločasových voleb, těch, kdy vlastně se nevolí prezident, které obecně většinou mívají tu účast větší než než tyto vlastně jim říkají o Führer, to znamená takové jako v tom nedůležitém roce, dá se říct, ale zájem byl pravděpodobně na mnoha místech velký, což bylo vlastně vidět už z těch dat o počtu lidí, kteří volili vlastně dopředu, ať už korespondenčně nebo nebo vlastně vhodili svůj hlas do těch připravených schránek, kam můžou vlastně několik, v některých státech několik týdnů dopředu vlastně ty ty hlasy dávat a ta data už naznačovala dlouho dopředu, že ta účast pravděpodobně bude vysoká, takže to úplně není velké překvapení.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají