Interview Plus

Američané hlasovali pro demokracii. Volby rozhodla toxicita Trumpových kandidátů, míní novinář Anýž

Interview Plus

Američané hlasovali pro demokracii. Volby rozhodla toxicita Trumpových kandidátů, míní novinář Anýž
Novinář Daniel Anýž

Plus

Volby do amerického Kongresu konané tradičně v polovině mandátu prezidenta, zřejmě nepřinesly republikánům tak velké zisky, jak tato opoziční strana očekávala. „Demokraté mohou považovat za úspěch, že odvrátili červenou vlnu. Pokud ale budou mít republikáni většinu ve sněmovně, tak Joe Biden končí se svojí velkou legislativní agendou a čekají ho dva velmi nepříjemné roky v Bílém domě,“ soudí novinář Daniel Anýž.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Volby do obou komor amerického Kongresu měly přinést velký triumf Republikánské straně a zároveň varování prezidentu Joeu Bidenovi, že jeho politiku velká část občanů zcela odmítá. Představovali si to tak nejen republikáni v čele s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, ale předpovídali to i mnozí komentátoři a hlavně porážky se obávali samotní demokraté. O to větší je na jejich straně nyní úleva, že sice v souladu s očekáváním prohráli, ale zdaleka ne tak drtivě, jak se obávali. Jak se to stalo a co z toho vyplývá? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview po linkách z Washingtonu je redaktor serveru Aktuálně.cz, odborník na Spojené státy Daniel Anýž. Dobrý den.

Více z pořadu