Osobnost Plus

Pokud dojde k volbě Biden-Trump, bude to souboj z pekla, myslí si filozof Pokorný

Osobnost Plus

Pokud dojde k volbě Biden-Trump, bude to souboj z pekla, myslí si filozof Pokorný
Donald Trump a Joe Biden v předvolebním klání amerických voleb

Plus

Spojené státy se teď víc než v 60. letech obrací samy proti sobě, tvrdí vysokoškolský pedagog, filozof a překladatel Martin Pokorný. „Nějaké řeči o odtržení u významných guvernérů by člověk našel v historii asi vždy, ale byli to jednotlivci. To, co nastoupilo s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, je ale otevřený střet. Což je posun, něco nového,“ hodnotí v pořadu Osobnost Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ačkoli si můžeme myslet, že demokracie je konečné vítězství, nesmíme spoléhat na to, že hraje už bylo dosaženo, říká s odkazem na ty masy. Sneijdera, jehož knížky cesta k nesvobodě a tyranie mimo řady jiných přeložil do češtiny. Ve Spojených státech studoval době, kdy dvě letadla ovládaná teroristy narazila do newyorských dvojčat. Překladatel nejen Snyder je ale třeba taky Henryho Kissingera, Tonyho datem nebo ožila lipoveckého. Martin Pokorný je mým dnešním hostem. Víte, tady dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den.

  • Přeje Barbora Tachecí.

  • Pořád vás, pane Pokorný, dráždí ten rozdíl, když čtete o Americe v amerických a českých médiích.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají