Osobnost Plus

Hrozí nový konflikt Írán vs. Izrael? Teď nejde o vyhlášení války, Írán má svých starostí dost, míní politický geograf Jelen

Osobnost Plus

Hrozí nový konflikt Írán vs. Izrael? Teď nejde o vyhlášení války, Írán má svých starostí dost, míní politický geograf Jelen
Libor Jelen

Plus

Americké zpravodajské služby očekávají velký íránský útok na Izrael, přijít může během několika dnů. „Otázka je, jak ten útok může vypadat,“ hodnotí politický geograf Libor Jelen. „Útok ve stylu nějakého ostřelování z pozic Hizballáhu, případně z íránského území je ale něco, co se děje dlouhodobě a běžně,“ dodává v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Host. Plus Bidenova slova jako cukr a bič. Zatímco v případě možného íránského útoku na Izrael ujišťuje americký prezident o jisté podpoře židovského státu na téma, kdo za své výroky směrem k Izraeli citelně zostřuje. Myslím, že to, co Netanjahu dělá, je chyba. Nesouhlasím s jeho přístupem, prohlásil podle agentury AFP bájný v jednom z nejkritičtějších vyjádření vůči Netanjahuovi. Od říjnového začátku izraelské ofenzivy v pásmu Gazy začíná osobnost + s politickým geografem z Univerzity Karlovy Liborem jelenem.

  • Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Hezký den z trusu přeje Barbora Tachecí.

  • EU. Jestliže pane Jelene, Joe Biden mluví o útoku z Íránu už takto otevřeně, znamená to, že opravdu je celá věc na spadnutí?

Více z pořadu