Osobnost Plus

Fiala by si z výsledků eurovoleb rozhodně měl vzít ponaučení, míní politolog Just

Osobnost Plus

Fiala by si z výsledků eurovoleb rozhodně měl vzít ponaučení, míní politolog Just
Petr Just, politolog Metropolitní univerzita Praha

Plus

Jaké poučení by si měla současná česká vláda odnést z výsledků voleb do Evropského parlamentu? „Měli by zapracovat na větší autenticitě,“ komentuje politolog a vysokoškolský pedagog Petr Just vládní komunikační strategii. „Není to problém jednotlivců, ale celkového fungování stran. Rošáda by vládě nepomohla,“ dodává v Osobnosti Plus.

 

 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cituji domácí témata a spory mají na evropské volby jasný vliv. Potvrdil to i Andrej Babiš, když výsledek vládních stran v eurovolbách odůvodňoval neplněním vládních slibů, zvyšováním daní nebo plánem na růst věku odchodu do důchodu. A to aniž by se tato témata týkala agendy Evropského parlamentu. Konec citace. Autorem je politolog a vysokoškolský pedagog Petr Just z Metropolitní univerzity Praha. Dnešní host osobnosti. Plus. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Také kdyby parlamentní volby příští rok dopadli úplně stejně jako volby obraz evropské. Taky kdo by vlastně v Česku sestavoval vládu tak, aby měla důvěru. Ono to možná vypadá jenom, že třeba sečíst různé hlasy, ale tak jednoduché to nebude, že?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají