Dvacet minut Radiožurnálu

Nesklouzáváme k populismu. Podařilo se nám zburcovat lidi, kteří k volbám nechodili, popisuje Turek výsledek eurovoleb

Dvacet minut Radiožurnálu

Nesklouzáváme k populismu. Podařilo se nám zburcovat lidi, kteří k volbám nechodili, popisuje Turek výsledek eurovoleb
Filip Turek (hnutí Přísaha a Motoristé sobě)

Radiožurnál

Hvězdou voleb do Evropského parlamentu se v Česku stal politický nováček a bývalý automobilový závodník Filip Turek. Kdo může být po eurovolbách jednoznačně spokojen? Lze ještě změnit Zelenou dohodu pro Evropu? A bude Přísaha s Motoristy pokračovat i v dalších volbách? Lídra hnutí Přísaha a Motoristé Filipa Turka se ptal Vladimír Kroc.

 

 
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdo může být po evropských volbách v Česku jednoznačně spokojen, lze ještě změnit Zelenou dohodu pro Evropu? Bude přísaha s motoristy pokračovat i v dalších volbách?

  • Osten 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes nově zvolený poslanec Evropského parlamentu. Lídr kandidátky motoristé. Přísaha Filip Turek. Dobrý den. Zdravím vás do našeho přenosového vozu. Vy jste ten přenosový vůz si nechal poslat k institutu Václava Klause. Znamená to, že s bývalým prezidentem konzultuje jste svoje plány pro Evropský parlament?

  • No, teď jsem tady konzultoval spíše s Petrem a Cinkovou a s dalšími členy, ale samozřejmě s panem prezidentem konzultuji všeobecně mnoho.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají