Online Plus

Přihlašování bez hesla. Passkeys je bezpečné, ale jen dokud mi někdo neukradne telefon, říká Koubský

Online Plus

Přihlašování bez hesla. Passkeys je bezpečné, ale jen dokud mi někdo neukradne telefon, říká Koubský
Google

Plus

Budoucnost, kdy k přihlašování k digitálním službám nebudeme potřebovat hesla, je zase o něco blíž. Společnost Google oznámila, že všem svým uživatelům zpřístupnila přihlašování k jejich Google účtům přes tzv. přístupové klíče, anglicky passkeys. V praxi to znamená, že uživatel k přihlášení nepotřebuje heslo, ale svou totožnost potvrdí například naskenováním otisku prstu, obličeje nebo zadáním PIN kódu.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A já ji varuje před jejími riziky. Twitter usnadnil šíření ruské a čínské propagandy, přichází přihlašování bez hesel a Samsung zakázal zaměstnancům používat i nástroje. Je to jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází.

  • David Slížek, Interview Plus.

  • Já samozřejmě u mikrofonu přes internet na dálku vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Výrobce elektroniky Samsung a zakázal svým zaměstnancům používání nástrojů, jako je ČEZ GPT nebo Google bard na firemních zařízeních. Informovala o tom agentura Bloomberg. Zákaz přišel poté, co firma nejprve zaměstnancům jedné své divize povolila z AI nástroji experimentovat, aby se s novou technologií seznámili. Jenže vzápětí přišla na tři případy, kdy s konverzační a já ji sdíleli citlivá interní data. Ve dvou případech šlo o části zdrojového kódu, u kterých zaměstnanci počet GPT, chtěli jeho opravu nebo vylepšení. V jednom případě zaměstnanec nahrál záznam interní porady a požadoval počet GPT jeho převedení do textu. Samsung poté využívání i já jí omezil a nakonec vydal úplný zákaz. Ten má být dočasný. Než firma přijme konkrétnější pravidla pro používání, já jí svými zaměstnanci. Petře, toto zatím moc se tedy neobjevilo, že by firmy striktně zakazovaly tedy používání či GPT a Google Bárta dalších podobných nástrojů. Samsung je asi první taková velká firma, u které to, aspoň tedy vyšlo najevo, proč to může být pro ty filmy problém, že tam třeba zaměstnanec na hraje nějakou část kódu nebo nebo třeba právě tu poradu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají