Online Plus

Koubský: Divím se, že Kreml Wikipedii jen vyhrožuje. Její zablokování by možná bylo moc i na Rusko

Online Plus

Koubský: Divím se, že Kreml Wikipedii jen vyhrožuje. Její zablokování by možná bylo moc i na Rusko
Wikipedie

Plus

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor hrozí populární online encyklopedii pokutou, pokud nepřestane šířit údajné dezinformace o válce na Ukrajině. Úřad už zaslal vedení Wikipedie žádost o smazání příspěvků, které považuje za závadné. „Pokud encyklopedie neuposlechne, hrozí jí pokutou až čtyři miliony rublů, to je asi milion korun. Podle Roskomnadzoru autoři hesel záměrně dezinformují uživatele, když v článcích prosazují výhradně protiruský výklad událostí,“ popisuje David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Elon Musk koupil podíl v Twitteru. Twitter chystá možnost upravovat už odeslané tweety. Facebook zviditelňoval to, co měl potlačit. A Rusko hrozí Wikipedii. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A své komentáře k našim tématům jako vždy připojí také náš pravidelný komentátor, redaktor deníku n Petr Koubský. Ahoj Petře. Ahoj. Davide.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají