Svět ve 20 minutách

Jak Rusové protestují proti válce na Ukrajině

Svět ve 20 minutách

Jak Rusové protestují proti válce na Ukrajině
Ruská policie protestanty zatýká

Plus

Ruští odpůrci války na Ukrajině hledají nejrůznější způsoby, jak vyjádřit svůj nesouhlas a vyhnout se přitom přísnému trestu. V dnešním Rusku jsou lidé, kteří nesouhlasí s agresí proti sousední zemi, perzekuováni. Policie je může zatknout třeba jen za to, že na ulici drží místo transparentu úplně prázdný list papíru. Americký deník Washington Post popisuje, jak takto smýšlející Rusové projevují své nesouhlasné postoje s politikou Kremlu.
Magdaléna Fajtová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusové, kteří odmítají válku na Ukrajině, vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak svůj názor projevit. I tak jim ale hrozí tresty.

  • Boje o slavný hadí ostrov v Černém moři ničí pobřežní města a komunity. Stále více lidí v arabských zemích ztrácí důvěru ve funkčnost demokracie. Čína prohlubuje svůj ekonomický vliv na Balkáně, nezřídka na úkor životního prostředí i právního.

  • Státu v Austrálii sužují časté povodně. Je to důsledek klimatické krize i nevhodného městského plánování.

Více z pořadu