Online Plus

Dvoufaktorové ověřování je to nejlepší, co máme. Stoprocentní počítačová bezpečnost ale neexistuje, míní Koubský

Online Plus

Dvoufaktorové ověřování je to nejlepší, co máme. Stoprocentní počítačová bezpečnost ale neexistuje, míní Koubský
Hacker

Plus

Dopravní firma Uber oznámila, že do jejích vnitřních systémů pronikl útočník. Podle společnosti nedošlo k úniku žádných dat o uživatelích ani o jejich účtech. Hacker se ale nicméně dokázal dostat do některých interních nástrojů Uberu, například do kancelářské sady G Suite nebo do komunikační služby Slack. Přístup přitom získal nejspíš poměrně jednoduše.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Fotobanky se potýkají s automaticky generovanými fotkami. To systémů firmy Uber pronikl útočník český agregátu v lesním skončí a kryptoměny Ethereum za sebou má velkou změnu. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází.

  • David Slížek on-line. Plus.

  • A samozřejmě na dálku přes internet. Vítám u mikrofonu také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Kryptoměna Ethereum prošla velkou změnou svého fungování. Místo toho, aby se těžba nových pokynů prováděla na základě metody, prof. nově používá metodu pro UFO vztek. Velmi zjednodušeně řečeno už k potvrzování vytěžených bloků není potřeba počítat složité matematické úlohy na výkonných strojích s velkou spotřebou energie. Nově potvrzení provádějí tzv. validátory, kteří předtím musí složit určitou záruku. Spotřeba energie, která je pro běh Terryho v blockchainu v sítě potřeba by tak měl klesnout asi o 99 %. Ethereum čekají v blízké budoucnosti také další změny, které by měly zejména zvýšit propustnost celé sítě. Petře, ve světě kryptoměn to byla velmi ostře sledovaná událost, myslím, říká se jí domů, protože se tam slučovaly vlastně dvě takové technologické platformy, na kterých právě Ethereum funguje celý ten blockchain. Jak zásadní změna to podle tebe z hlediska fungování toho blockchainu Etherea je?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají