Online Plus

Aplikace z vás udělá Barbie, při tom ale shromažďuje osobní údaje. K čemu všemu je pak může použít?

Online Plus

Aplikace z vás udělá Barbie, při tom ale shromažďuje osobní údaje. K čemu všemu je pak může použít?
Margot Robbie v titulní roli snímku Barbie

Plus

Používání populární aplikace, která fotku obličeje uživatele promění ve stylizovanou panenku Barbie, je pastí na osobní údaje. Ve svém varování to uvedlo polské ministerstvo digitalizace a v Česku o možném riziku napsal deník Hospodářské noviny. Nejméně dvě podobné aplikace se objevily v souvislosti s populárním filmem a lidé začali houfně na sociálních sítích sdílet fotky, které jejich pomocí vytvořili.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V ní konkurence Twitteru ztrácí uživatele. Facebook a Instagram se začnou ptát na souhlas se zpracováním dat uživatelů. Twitter v Česku zprovoznil komunitní poznámky. Aplikace s Barbie mohou shromažďovat osobní data. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází.

  • David Slížek on-line. Plus.

  • Samozřejmě na to ani dnes nebudu sám. U mikrofonu přes internet vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj Davide.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají