Názory a argumenty

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Ondřejem Konrádem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Ondřejem Konrádem
Ondřej Konrád, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Rizika vlny ruských dezertérů. Ruský antisemitismus. Úspěch vládní koalice v senátních volbách. Kde vzít na zodpovědný rozpočet. Záhada Orbánova plotu.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Úspěch vládní koalice v senátních volbách. Kde vzít na zodpovědný rozpočet? Rizika vlny ruských dezertérů anebo záhada Orbánova plotu? To jsou titulky vybraných příspěvků pondělního vydání každodenní relace, komentářů a poznámek k aktuálnímu dění doma i ve světě. Že studia zdraví Ondřej Konrád. Dobrý den.

  • Názory a argumenty.

  • Nejprve se ještě zastavíme u víkendového druhého kola voleb do jedné třetiny Senátu. Jako obyčejně bylo poznamenáno malou účastí. Dostavilo se necelých 20 % oprávněných voličů, což sice není historicky nejnižší číslo, ale přesto vzbuzuje otazníky, protože pro odpůrce horní parlamentní komory, tak my je k dispozici argument, že má Senát slabou legitimitu. Ve studiu je se mnou vnitropolitický komentátor ČRo Petr Hartman. Buď zdráv. Dobrý den. Co by se s tím dalo dělat? Jsou ve hře nějaké návrhy na změny?

Více z pořadu