Natura

Ondřej Přibyla aneb Milovník Duny, šachu a přesných dat

Natura

Ondřej Přibyla aneb Milovník Duny, šachu a přesných dat
Ondřej Přibyla, zakladatel Fakta o klimatu, Cena Josefa Vavrouška za rok 2022

Plus

„Příroda je pro mě víc o fyzikálních procesech než o zvířátkách, víc o průchodu záření atmosférou a chemii rozpouštění CO2 v oceánech,“ popisuje čerstvý laureát Ceny Josefa Vavrouška za výjimečný počin na poli ekologie. Tím je web a projekt Fakta o klimatu, kterým se snaží se svými kolegy přinášet relevantní, pravdivé a na vědeckých výzkumech postavené informace o globálních změnách klimatu i o tom, co to přináší.
Markéta Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příroda je pro mě víc o fyzikálních procesech než o zvířátkách. Víc o průchodu záření atmosférou a chemií rozpouštění CO2 v oceánech, říká čerstvý laureát ceny Josefa Vavrouška za výjimečný počin na poli ekologie Ondřej Přibyla. Oním výjimečným počinem je web a projekt fakta o klimatu, kterým se snaží se svými kolegy přinášet relevantní a pravdivé a na vědeckých výzkumech postavené informace o tom, co globální změna klimatu přináší. Ondřej přednáší o tématu klimatických změn na univerzitách i ve firmách. Za odborné, srozumitelné a vyvážené šíření informací získal cenu OSN a také hlavní mezinárodní cenu v kategorii vědecká komunikace. Je vystudovaný teoretický fyzik, hraje na violoncello a miluje šachy. A bude hlavním hostem dnešní natolik přínosný poslech vám přeje Markéta Ševčíková.

  • Na tu.

  • Tak milí posluchači, my vás srdečně zdravíme z Brna. A kdo jiný by mohl být naším hlavním průvodcem než muž, o kterém jsem mluvila v úvodu? Duchovní otec celého projektu fakta o klimatu Ondřej Přibyla.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají