Interview Plus

V zimním období se oteplování projevuje nejvíc. Čekají nás další teplé zimy, míní meteoroložka Míková

Interview Plus

V zimním období se oteplování projevuje nejvíc. Čekají nás další teplé zimy, míní meteoroložka Míková
Taťána Míková, moderátorka České televize, meteoroložka a klimatoložka.

Plus

Šestá souhrnná zpráva Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) nepřináší nové vědecké poznatky ani zjištění, přesto je její vyznění varovné. Pokud chce lidstvo omezit zahřívání planety a zastavit jeho další růst, má k tomu poslední možnost. „Celý náš klimatický systém může v určitém okamžiku dojít do stadia, kdy se stane něco, co už nemůžeme zvrátit nebo bychom k tomu potřebovali strašně moc energie,“ vysvětluje meteoroložka Taťána Míková.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šest a souhrnná zpráva mezivládního panelu pro klimatickou změnu nepřináší nové vědecké poznatky ani zjištění. Přesto je její vyznění varovné. Pokud lidstvo nic neudělá, dostane země úrovně, dosáhne země úrovně kritického oteplení o jeden a půl stupně v porovnání s před průmyslovou dobou už v příštím desetiletí. Co konkrétně by to znamenalo a naopak? Jaké pozitivní změny můžeme čekat? Pokus konečně vyslyšíme varování vědců? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A hostem Interview Plus je meteoroložka a klimatoložka z ČT Taťána Míková. Dobrý den. Dobrý den. Oteplení planety o jeden a půl stupně jako kritická mez. To je údaj, o kterém se mluví už řadu let. Jak k němu vědci dospěli?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají