Osobnost Plus

Podle Britů vede Ukrajina spravedlivou válku. A je na tom celospolečenská shoda, říká právník Přibáň

Osobnost Plus

Podle Britů vede Ukrajina spravedlivou válku. A je na tom celospolečenská shoda, říká právník Přibáň
Jiří Přibáň, právník a sociolog z univerzity ve velšském Cardiffu

Plus

Britská armáda je vedle té francouzské jedna ze dvou v Evropě, které jsou schopné vést větší boje. Zároveň jak konzervativci, tak labouristé jednoznačně podporují ve válce s Ruskem Ukrajinu. Přestože největším dodavatelem zbraní na Ukrajinu jsou Spojené státy, podle právníka a sociologa Jiřího Přibáně, který je profesorem na Univerzitě v Cardiffu, na symbolické úrovni Ukrajinu podporuje zdaleka nejvíc Velká Británie.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Činná osobnost. Plus Barbory Tachecí.

  • Se táhne. Někdy přichází jako mírotvorce, zpívá pop. Děláme na starém albu. Verše té písně výmluvný popisují paradox modernity ve cest zlo maskuje jako filantropie a humanismus a kde o lásce a míru zpívají často ti, kdo páchají masové vraždy, napsal před více než 10 lety a s humorem sobě vlastním dodal, že cituji přímočařeji než Dylan. Tuto rozporuplnost moderní humanistické etiky kdysi vyjádřil Egon Bondy veršíků mír, mír, mír jako hajzl. Papír, který později zhudebnil i plasticity. Právník a sociolog Jiří Přibáň, prof. na univerzitě v Cardiffu. Dnešní host osobnosti. Plus vítejte, pane první.

  • Den. Dobrý den. Pozvání. Dobrý den a hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají