Leonardo Plus

Velké povodně budou asi častější, z pětisetleté vody může být padesátiletá, obává se meteorolog Dvořák

Leonardo Plus

Velké povodně budou asi častější, z pětisetleté vody může být padesátiletá, obává se meteorolog Dvořák
Zřícené domy v německé obci Schuld zasažené povodněmi a silnými srážkami.

Plus

Tornáda a silné bouřky, extrémní srážky nebo vedra, výkyvy teplot a mohutné povodně. Nejen tyto extrémní jevy se stávají u nás čím dál častější a meteorologové přiznávají, že třeba tornádo nedokážou s jistotou předpovědět. „Nebál bych se toho, že by narůstala nekvalita předpovědi počasí. Naopak si myslím, že bude vzrůstat. Spíš bych se obával toho, že se bude zhoršovat klima, tedy že budou větší výkyvy,“ upozorňuje meteorolog Petr Dvořák.
Veronika Paroulková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Armáda a silné bouřky, extrémní srážky anebo vedra, výkyvy teplot, mohutné povodně, desítky obětí na životech. Máme si pomalu zvykat na to, že podobné počasí už bude běžné kvůli klimatickým změnám, nebo se jedná jenom o přechodné výkyvy, které už se nebudou opakovat. Tak o tom je dnešní Leonardo. Plus. Příjemný den vám od mikrofonu přeje Veronika Paroulková.

  • Leonardo.

  • Na mým hostem je opět meteorolog Petr Dvořák. Vítejte. Dobrý den. Děkuji. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají