Leonardo Plus

V díle Antonína Dvořáka je stále co objevovat, říká muzikoložka Vejvodová

Leonardo Plus

V díle Antonína Dvořáka je stále co objevovat, říká muzikoložka Vejvodová
Z výstavy Hříšné radosti Antonína Dvořáka, Národní muzeum – Muzeum Antonína Dvořáka

Plus

Profesní kroky Veroniky Vejvodové vedly od Janáčka k Dvořákovi. Jaký je stav vědeckého poznání velikánů české hudby podle kurátorky a vedoucí Muzea Antonína Dvořáka?
Veronika Paroulková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Loni touto dobou vrcholily přípravy na oslavu 100 let od vzniku naší republiky a odbývaly se nejen u nás, ale i v jiných zemích. Kam dosáhla nějaká významná československá stopa. Třeba ve Spojených státech. Tam tři roky žil a působil a hudební skladatel Antonín Dvořák. Naše Národní muzeum mimo jiné zapůjčilo vzácný autograf jeho slavného violoncellového koncertu h moll galerii českého Národního domu v New Yorku. Hostem dnešního Leonarda plus bude autorka newyorské výstavy, která mimořádně cennou archiválii doprovázela na cestě tam a po měsíci zase zpět. A budeme si samozřejmě povídat nejenom o této expozici, je ale o odkazu Antonína Dvořáka a muzejnictví jako takovém. Dobrý poslech ČRo Plus přeje Veronika pravdu.

  • Kovář posloucháte Leonardo. Plus setkání s vědci a odborníky, kteří umí zaujmout každou neděli v 10 dopoledne.

  • Na plusu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají