Leonardo Plus

Už dřív jsem tvrdila, že jestli bude krize, způsobí ji stát, ne covid. Příliš na něj spoléháme, kritizuje historička ekonomie Doležalová

Leonardo Plus

Už dřív jsem tvrdila, že jestli bude krize, způsobí ji stát, ne covid. Příliš na něj spoléháme, kritizuje historička ekonomie Doležalová
Antonie Doležalová

Plus

Slovo krize se na nás valí odevšad a se všemi možnými přívlastky. Jaké jsou její hlubší příčiny a jaké jsou možnosti adaptace na ni, vysvětluje v Leonardu Plus historička ekonomie Antonie Doležalová.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krize. Toto slovo, které vyvolávalo dlouhá léta výrazný strach, nás obklopuje už řadu měsíců, možná i let a pomalu se s ním učíme žít. Pomalu jsme se přestali bát. Za poslední dekádu za sebou máme krizi realitní, finanční, pandemickou a teď žijeme krizi válečnou a energetickou. Všechny tyto krize se porovnávají s těmi, které jsme zažili ve 20. století a jejichž dopady nejen do ekonomiky, ale i do společnosti.

  • Už dokážeme vyhodnotit a není se co divit, že ty stávající krize dostávají punc té zásadní, zlomové především z úst politiků. My se na krize podíváme společně s ekonomickou historičkou Antonií Doležalovou, která působí na institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. A také na Robinson. Kolik v Cambridge. Dobrý den, vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají