Leonardo Plus

Strašení nefunguje. Ukažme lidem, jak konkrétně snížit svoji uhlíkovou stopu, radí expert

Leonardo Plus

Strašení nefunguje. Ukažme lidem, jak konkrétně snížit svoji uhlíkovou stopu, radí expert
Vojtěch Kotecký, zoolog, publicista a ochránce životního prostředí

Plus

Globální změna klimatu vyžaduje rychlé, dalekosáhlé a bezprecedentní změny ve všech oblastech společnosti, shodují se experti. Co ale může udělat každý z nás?
Tereza Šťastná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Omezit globální oteplování na jeden a půl stupně vyžaduje rychlé, dalekosáhlé a bezprecedentní změny ve všech oblastech společnosti. Tak zní jen jedno z varování, které loni zveřejnil mezivládní panel OSN pro změnu klimatu ve své zprávě. Co muže k ochraně klimatu udělat každý z nás? Mají kroky jednotlivců smysl a jak nás na cestě za zdravější planetou může podpořit stát a mezinárodní organizace? Odpovědi bude hledat dnešní Leonardo. Plus od mikrofonu vás zdraví Tereza Šťastná.

  • Leonardo plus.

  • A mým dnešním hostem je enviromentální analytik z pražského think-tanku Glopolis a také publicista Vojtěch Kotecký. Vítám vás ve studiu. Dobrý den. Já jsem v úvodu zmínila zprávu mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu, kterou někteří označili za politický budíček. Podle expertů je ale dosažení cíle jednoho a půl stupně závislé nejen na politických opatřeních nebo technologických inovacích, ale také na zásadních změnách v lidském chování a životním stylu každého z nás. Jak významnou roli tedy v záchraně planety sehráváme právě my jednotlivci?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají