Leonardo Plus

Host: Miloslav Novák, archivář, který v Českém rozhlase oživuje staré fotografie

Leonardo Plus

Host: Miloslav Novák, archivář, který v Českém rozhlase oživuje staré fotografie
Leonardo Plus

Plus

Miloslav Novák, archivář specialista Českého rozhlasu, dokáže vdechnout nový život starým fotografiím. Podílel se také na digitalizaci filmů v zahraničí, včetně snímků legendárního Federika Felliniho. Moderuje David Šťáhlavský.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Miloslav Novák, archivář, specialista, který v ČRo oživuje staré fotografie. Odborník, který se podílel na digitalizaci filmů v zahraničí a který tvrdí, že nic nepřekoná ten dojem, když v ruce svírá originál negativu Salviniho filmu. I takto může vypadat vědeckou odborné interview. Jak se přesvědčíte v následujících 50 minutách tady ne plusu. ČRo poslechu zve David Šťáhlavský.

  • Leonardo plus.

  • Miloslav Novák tady ve studiu. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste archivář, specialista slev. Mým dnešním odborným hostem v Leonardo. Plus naši historickou úlohou v ČRo je teď ten důvod, proč jsem vás pozval, je digitalizovat staré fotky. A důležité je dodat, že Československý rozhlas, ještě ten úplně původní, si vždycky zakládal na své foto bázi. Proč tak Československý rozhlas dával tak stejně velký důraz na vznik fotografií, které mohly, ale nemusely, souvisí se zvukovými záznamy. Překvapivě větší, než dáváme mu dnes, když vznikají vlastně ty digitální záznamy často odděleně a hlavně nejsou vůbec součástí. Zatím archivu. Archiv nespravuje fotografie, který vznikají digitálně. Proč? Je zajímavá otázka, když to trošku posunu do té humorné roviny, tak by se zdálo, že ten Československý rozhlas před téměř 100 lety budeme brzo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají