Leonardo Plus

Femtosekundový laser je technický zázrak, chválí přední český oční lékař Pavel Kuchynka

Leonardo Plus

Femtosekundový laser je technický zázrak, chválí přední český oční lékař Pavel Kuchynka
Operace oka, ilustrační foto

Plus

Zatímco například šedý zákal, refrakční vady a další neduhy lidského zraku dokáže dnešní oftalmologie léčit, sítnice zůstává nadále pro oční lékařství problémem.
Veronika Paroulková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poruchy vidění mají různý původ. Některé jsou vrozené, jiné jsou důsledkem namáhání očí anebo úrazu. Další přicházejí s věkem a za některé můžou třeba viry anebo bakterie. Jaké jsou nejčastější oční choroby současnosti a kam se ubírá oční medicína? To už je téma pro Leonardo +, u kterého vás vítá Veronika Paroulková.

  • Leonardo plus.

  • Na mým dnešním hostem je prof. Pavel Kuchynka, oftalmolog, vysokoškolský pedagog a letitý přednosta oční kliniky třetí lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Od roku 1991 až do roku 2017. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Pane profesore, to je obrovský kus času strávený s oční medicínou. Co vás vlastně přivedlo vůbec k tomuto medicínském oboru?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají