Leonardo Plus

„Dejte mi pilulku na depresi a dejte mi pokoj.“ Změnit život se lidem nechce, říká Radkin Honzák

Leonardo Plus

„Dejte mi pilulku na depresi a dejte mi pokoj.“ Změnit život se lidem nechce, říká Radkin Honzák
Psychiatr Radkin Honzák

Plus

Často slýcháme, že má někdo „depku“. Jak se ale skutečně projevuje deprese? A proč nepomáhají dobře míněné rady okolí, ale je nutná profesionální pomoc? Hostem Leonarda Plus byl psychiatr Radkin Honzák.
Eva Kézrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mám deprese, říkají častokrát lidé, aniž by tušili, co přesně to znamenám. Nechce se jim nic dělat a ráno budou horko těžko do práce, ale další den pak naskočí do běžného rytmu. Naopak vánoční splín může být docela klidně začátkem depresivního období. Jak se vlastně deprese projevuje a proč nepomáhají dobře míněné rady okolí a je potřeba odborná pomoc? O tom bude dnešní Leonardo plus s novým hostem, který je ovšem v rozhlase jako doma. Psychiatr Rath kin Honzák. Příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo plus.

  • Lékař IKEMu, kliniky, rekordy z psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích, vysokoškolský pedagog na první lékařské fakultě a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a také autor několika knih, například psychosomatické prvouky. Doktor Rath, kin Honzák. Přeji vám hezký dobrý den. Dobrý den. Já myslím, že naši posluchači vás velice dobře znají. Váš hlas i názory, protože jste častým hostem vysílání ČRo, ať už na plusu, dvojce anebo Radiožurnálu. Tak zkuste si, prosím vzpomenout, kdy jste vlastně do rozhlasu přišla poprvé?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají