Leonardo Plus

Chřipka je větší zabiják než koronavirus. Doufám, že se lidé nechají očkovat, říká epidemiolog Maďar

Leonardo Plus

Chřipka je větší zabiják než koronavirus. Doufám, že se lidé nechají očkovat, říká epidemiolog Maďar
Rastislav Maďar, lékař, pedagog, humanista

Plus

Koronavirus má na svědomí celosvětově tisíce obětí a další přibývají. Několikanásobně více lidí se ale už uzdravilo. Jak se bude virus dále šířit a daří se najít účinné léky či vakcíny? Hostem Leonarda Plus je Rastislav Maďar, vedoucí Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity.
Andrea Skalická, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Svět se potýká s novým typem koronaviru. Na svědomí má 1000 obětí a další přibývají několikanásobně. Víc lidí se ale už uzdravilo. Virus je nejnebezpečnější pro lidi v seniorském věku, kteří trpí nějakou chronickou nemocí. Jde o novou nemoc, která se bude vracet stejně jako se vrací sezónní chřipka. Jak rychle se podaří najít účinné léky a jak daleko jsou věci s vývojem vakcíny proti nemoci COVID-19? To i mnohé další probereme s hostem dnešního Leonarda. Plus doc. Rastislavem Maďarem, vedoucím ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity. U mikrofonu je Andreas.

  • Leonardo plus.

  • S epidemiologem Rastislavem Maďarem. Vítejte. Pane docente. Dobrý den. Jsme se už několikrát v minulých dílech tohoto pořadu dotkli tématu mutací virů a jejich možného šíření po světě. Překvapilo vás osobně síla, s jakou zejména v čínské provincii Chu-pej, potažmo ve Wu-chanu koronavirus v prosinci udeřil?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají