Leonardo Plus

Architektonický výlet za tajemstvími pražského Rudolfina s historikem architektury Lukešem

Leonardo Plus

Architektonický výlet za tajemstvími pražského Rudolfina s historikem architektury Lukešem
Rudolfinum

Plus

Rudolfinum je vznosná budova v centru Prahy na nábřeží Vltavy. Dům múz byl postavený na konci 19. století, sloužil ale i jako sídlo parlamentu nebo tělocvična. Ne každý ví, kdo všechno se podílel na jeho okrášlení a co vše je skryto v jeho útrobách. Architektonický výlet do Rudolfina s historikem architektury Zdeňkem Lukešem připravila Markéta Ševčíková.
Markéta Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vznosná budova v centru Prahy na nábřeží Vltavy, kterou nikdo nepřehlédne a každý zná. To je Rudolfinum. Tento dům múz, postavený na konci 19. století, má ale zajímavou minulost a ne každý ví, že sloužil také jako sídlo parlamentu nebo tělocvična. A ne každý také ví, kdo všechno se podílel na jeho okrášlení a co vše je ukryto v jeho útrobách. Právě Rudolfinu proto věnujeme naši první letošní architektonickou výpravu v rámci cyklu Leonardo. Plus. Naším průvodcem bude historik architektury Zdeněk Lukeš a do budovy Rudolfina i po dni vás zve Markéta Ševčíková.

  • Leonardo.

  • Tak milí posluchači, my vás srdečně zdravíme na naší architektonické vycházce spolu s naším pravidelným průvodcem Zdeňkem Lukešem. Dobrý den, pane Zdeňku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají