Jak to vidí...

Politolog Just k novoročnímu projevu Petra Pavla: Prezidentův apel na mladé je novinkou českých politických projevů

Jak to vidí...

Politolog Just k novoročnímu projevu Petra Pavla: Prezidentův apel na mladé je novinkou českých politických projevů
Prezident Petr Pavel měl projev před budovou České rozhlasu

Dvojka

Prezident Petr Pavel pronesl svůj první prezidentský novoroční projev. Zmínil v něm ekonomické výzvy a zhodnotil stav domácí politiky, obrátil se k mladým lidem a připomněl výročí vstupu ČR do Evropské unie a Severoatlantické aliance. Jak novoroční projev hodnotí politolog Petr Just, vedoucí katedry politologie a anglofonních studií Metropolitní univerzity Praha, se dozvíte v dnešním pravidelném pořadu Jak to vidí….
Petr Just, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den a celý nový rok 2024 přeje Zita Senková. Jsem ráda, že jste si naladili pořad, jak to vidí. Do pátku vám v pravidelném čase nabídnu rozhovor na aktuální témata v souvislostech. V příštích minutách je okomentuje politolog Petr Just. Já vás zdravím do studia ČRo v Hradci Králové.

  • Dobré ráno z Hradce. Vedoucího katedry politologie a anglofonních studií Metropolitní univerzity Praha se zeptám například na novoroční projev prezidenta republiky, na to, zda bude rok 2024 začátkem pozitivního obratu, jak doufá Petr a Pavel. A hovořit budeme i o tom, jaká důležitá témata česká politika vyhlíží, ale také třeba přehlíží. Přeji nerušený poslech.

  • Prezident republiky Petr Pavel v novoročním projevu, prvním v jeho funkci, připomněl tragické události na sklonku roku. Podle něj si nemůžeme nechat vzít radost ze života a naději v lepší časy, řekl s apelem, abychom se nenechali paralyzovat strachem. Petr Pavel připomněl rovněž výročí vstupu ČR do EU a Severoatlantické aliance. Zmínil ekonomické výzvy, zhodnotil stav domácí politiky. Obrátil se také k mladým lidem. Je podle něj důležité, aby se zajímali o své okolí a snažili se měnit věci k lepšímu. Pane Juste, jak se vám novoroční projev pana prezidenta líbil, jako hodnotíte jako občan a jako politolog, pokud to lze oddělit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají