Jak to vidí...

Politolog Jelínek: Smekám před prezidentem, že otevřel téma o euru. Sporné otázky nebývá zvykem řešit na Nový rok

Jak to vidí...

Politolog Jelínek: Smekám před prezidentem, že otevřel téma o euru. Sporné otázky nebývá zvykem řešit na Nový rok
Euro nebo koruna? Česští politici opět otevřeli debatu o možném přijetí evropské měny

Dvojka

V novoročním projevu prezident Petr Pavel uvedl, že je na čase podnikat kroky směrem k přijetí jednotné evropské měny. „Už při vstupu do EU to bylo součástí přijímacího řízení,“ komentoval v pořadu Jak to vidí politolog Lukáš Jelínek. „Překvapuje mě, že tuto debatu otevíráme s takovým odstupem,“ doplnil. Moderuje Zita Senková. 
Lukáš Jelínek, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den a celý nový týden přeje Zita Senková. O vaši pozornost se uchází pořad, jak to vidí, ve kterém v tomto pravidelném čase můžete od pondělí do pátku slýchat názory různých osobností veřejného života. V příštích minutách budu hovořit s politologem Lukášem Jelínkem. Buďte vítán. Dobrý den.

  • Pěkný mrazivý den. Pozornost zaměříme zejména na dopady novoročního apelu prezidenta, na kroky k přijetí eura, dopady vánočního večírku a komunikace ministra Jurečky i kalendář politických stran a hnutí v roce 2024. Přeji nerušený poslech.

  • Apel či přání prezidenta Petra Pavla přesně před týdnem na Nový rok, že je načase začít podnikat kroky směrem k přijetí jednotné evropské měny. Nejenže rozproudily velkou debatu mezi politiky, podnikateli a také veřejností, ale přiměly také dva jeho předchůdce k vyjádřením. Ostatně oba pánové, jak Miloš Zeman, tak i Václav Klaus, jsou ekonomové. Podle Václava Klause to by byl fatální krok pro naši ekonomiku a společnost. Václav Klaus kritizoval také prezidenta Pavla za to, že téma eura nastolil bez předchozí diskuse ve vládě, ve vládě a parlamentu. Pane Jelínku, co říkáte jeho výtkám?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají