Jak to vidí...

Paulína Tabery: Společnost nedůvěry? Dezinformacím věří nejvíce ti, kteří jsou odpojeni od systému

Jak to vidí...

Paulína Tabery: Společnost nedůvěry? Dezinformacím věří nejvíce ti, kteří jsou odpojeni od systému
Příklon k dezinformacím souvisí s nedůvěrou ve stát a v média

Dvojka

Válka na Ukrajině, uprchlíci, COVID-19 nebo očkování. Témata, kolem kterých se v posledních letech šíří dezinformace a konspirační teorie. Čemu lidé v Česku věří? Podléhají dezinformacím snadno? A s čím jejich nedůvěra souvisí? Výsledky projektu Společnost nedůvěry, vytvořeného pro zpravodajský web ČRo iRozhlas, přišla vysvětlit socioložka Paulína Tabery.
Paulína Tabery, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Válka na Ukrajině, ukrajinští uprchlíci, COVID-19 nebo očkování? To jsou témata, kolem kterých se v posledních letech šíří různé dezinformace a konspirační teorie paní Tabery. Jak jsme na tom jako společnost? Jsme společnost nedůvěry? To zkoumal vlastně stejnojmenný projekt pro zpravodajský web ČRo iROZHLAS. Vy jste byla členkou výzkumného týmu. Čemu věříme?

  • Čemu věříme? No, když věříme různým věcem a v různé míře, dá se říct. My jsme totiž v projektu, který jsme nazvali společnost nedůvěry a každý se hned zeptá. Jsme společně s ní nedůvěry? Tak moje odpověď je vždy taková ano i ne. A my jsme se zaměřili.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají