Jak to vidí...

Jan Pačes: Kolik lidí uživí planeta? Možná 10 miliard. Za předpokladu, že ji lidstvo nerozbije a omezí své nároky

Jak to vidí...

Jan Pačes: Kolik lidí uživí planeta? Možná 10 miliard. Za předpokladu, že ji lidstvo nerozbije a omezí své nároky
Na planetě Zemi žije více než osm miliard lidí

Dvojka

Podle nedávné zprávy OSN žije na planetě Zemi už přes osm miliard lidí. Poslední miliarda přitom přibyla za pouhých 11 let. Kam až může počet obyvatel stoupat? Kolik lidí planeta uživí? A bude se i přesto kvalita našeho života zvyšovat? Molekulární genetik Jan Pačes v audiozáznamu ještě vysvětlí, jaký smysl dává nulová tolerance proti covid-19, i to, zda v populaci pořád ještě koluje omicron.
Jan Pačes, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na světě žije už přes osm miliard lidí. Překročení nového milníku oznámila nedávno OSN, která globálně mapuje statistiky porodnosti a úmrtnosti. Pane Pačesi, co jste si řekl, když jste toto číslo slyšel? Dovedeme si to vůbec?

  • Představit.

  • No právě jde o to si to představit. Takže jsem pochopitelně hned šel do historie. Zjistil jsem, že když jsem se narodil, tak na této planetě ještě nebyly ani čtyři miliardy, takže jenom za můj život se to více než zdvojnásobilo.

Více z pořadu