Osobnost Plus

S covidem závodíme na dostihové dráze. Starší vakcíny nebyly ve své době špatné, nyní ale potřebujeme nové, míní lékař a biochemik Šedo

Osobnost Plus

S covidem závodíme na dostihové dráze. Starší vakcíny nebyly ve své době špatné, nyní ale potřebujeme nové, míní lékař a biochemik Šedo
Aleksi Šedo je lékař a děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Plus

Tři roky žijeme bok po boku s covidem-19. Čísla nemocných se mezitím umírnila, i když v tuto chvíli lehce stoupají. Na druhou stranu nemocných na jednotkách intenzivní péče ubývá. Jaký je vývoj nemoci, která zasáhla celý svět? Jak na ni fungují současné vakcíny? Budou další chystané očkovací látky lepší? A zbavíme se někdy covidu úplně?
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A začíná osobnost. Plus.

  • Od schopného manažera, kompetentního lídra čekáme víc než jen rezignaci a doufání, že to nějak dopadne, prohlásil na adresu současného ministra zdravotnictví souvislosti s virem SARS-CoV-2. Uvítal bych, kdyby ve společnosti namísto chaosu ve vleku událostí existovala dohoda. Co se stane, když nastane varianta a nebo když nastane varianta b? Přednosta ústavu biochemie a experimentální onkologie první lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a proděkan téže fakulty prof. Aleksi Šedo mým hostem. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den.

  • Hezký den v plusu. Přeje taky Barbora.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají