Dvacet minut Radiožurnálu

Fatalismus nesdílím. Lidstvo má pořád ještě možnosti, co s klimatickou změnou dělat, říká k hodnotící zprávě OSN klimatolog

Dvacet minut Radiožurnálu

Fatalismus nesdílím. Lidstvo má pořád ještě možnosti, co s klimatickou změnou dělat, říká k hodnotící zprávě OSN klimatolog
Vedoucí oddělení klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz

Radiožurnál

Oteplení planety o 1,5 až 2 stupně Celsia lze zabránit odbouráním produkce skleníkových plynů. Jaká je pravděpodobnost, že se to lidstvu podaří? Nezbyde nám než se na zhoršující se životní podmínky adaptovat? V čem je v pořadí šestá souhrnná zpráva Mezivládního panelu pro změnu klimatu při OSN jiná než ty předchozí? Vladimír Kroc se ptal vedoucího oddělení klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu Radima Tolasze.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má lidstvo ještě možnost zmírnit změny klimatu? Nezbývá nám, než se na zhoršující se životní podmínky adaptovat. V čem je v pořadí šestá souhrnná zpráva mezivládního panelu pro změnu klimatu jiná než ty předchozí?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes Radim Tolaš, vedoucí oddělení klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu, expert Světové meteorologické organizace pro klimatická data a databáze a český zástupce v mezivládním panelu pro změnu klimatu při OSN. Zdravím vás do švýcarského Inter latinu. Dobrý den.

  • Den. Dobrý den. Pěkné odpoledne do Prahy. Ve Švýcarsku skončil 58. mezivládní panel pro změnu klimatu. Možná nejprve připomeňme, k čemu mezivládní panel slouží.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají