Interview Plus

Ukrajina za nízké ceny pšenice nemůže, problémem je byrokracie, tvrdí zástupce soukromých zemědělců

Interview Plus

Ukrajina za nízké ceny pšenice nemůže, problémem je byrokracie, tvrdí zástupce soukromých zemědělců
Obilí (ilustrační foto)

Plus

Nespokojení zemědělci vedení bývalým předsedou agrární komory Zdeňkem Jandejskem se chystají příští pondělí blokovat pražskou magistrálu a zaplnit město traktory. „Je to akce určité skupiny lidí, která protestuje proti všemu, co udělá vláda. To, co oni chtějí, tak zemědělství nepomůže. A v čele stojí šéf agroholdingu, ty přitom v podstatě ovládají české zemědělství. A to není správná cesta,“ říká místopředseda Asociace soukromých zemědělců Jan Štefl.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zemědělské organizace střední a východní Evropy vyzývají zemědělce k protestům proti agrární politice EU, a to na příští čtvrtek.

  • Část českých zemědělců chystá protesty na pražském Malostranském náměstí už příští pondělí. Důvody jsou notoricky známé nejistota, které jsou vystaveni kvůli levným dodávkám z Ukrajiny. Politika tzv. Green Dealu.

  • Zvyšující se výrobní náklady a přemíra povinné byrokracie jsou zemědělci v bezvýchodné situaci. Od mikrofonu vás zdraví Petr Dudek.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají