Interview Plus

Stát bobtná a vláda místo slibovaných úspor zvyšuje daně, kritizuje konsolidační balíček Hrnčíř z SPD

Interview Plus

Stát bobtná a vláda místo slibovaných úspor zvyšuje daně, kritizuje konsolidační balíček Hrnčíř z SPD
Premiér Petr Fiala a ministr financí Zbyněk Stanjura během zasedání vlády

Plus

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny odmítl prakticky všechny opoziční návrhy na změny v tzv. konsolidačním balíčku. Předlohu čeká závěrečné čtení ve Sněmovně a ministr financí by rád, kdyby vše bylo schváleno do poloviny října. „Celý ten konsolidační balíček je v podstatě daňový balíček. Kromě silniční a srážkové se zvedají prakticky všechny daně a vláda plánuje v příštích dvou letech vytáhnout z domácností a firem 73 miliard,“ upozorňuje poslanec Jan Hrnčíř (SPD).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jiní představitelé už předem připouštěli, že jejich návrhy na změny v tzv. konsolidačním balíčku mají jen minimální šanci na úspěch. Předložili jich asi 80. Jejich očekávání se ale potvrdilo i v rozpočtovém výboru, který před závěrečným čtením odmítl prakticky všechny návrhy úprav. Vláda je přesvědčena, že konsolidační balíček je nutný krok k ozdravení veřejných financí. Opozice naopak tvrdí, že jde jen o zbytečné zvyšování daní. Pokusí se opozice co nejvíce oddálit schvalování? A proč si myslí, že balíček může zvýšit inflaci? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Jste v interview je dnes po linkách poslanec opozičního hnutí SPD Jan Hrnčíř. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají