Interview Plus

Šok, euforie i deprese. Psychický stav zajatců prochází po propuštění různými fázemi, vysvětluje psycholog Vymětal

Interview Plus

Šok, euforie i deprese. Psychický stav zajatců prochází po propuštění různými fázemi, vysvětluje psycholog Vymětal
Plakáty s unesenými Izraelci v Tel Avivu

Plus

Hamás by měl v pátek začít propouštět rukojmí unesené při teroristickém útoku na Izrael 7. října. Pro rukojmí i přeživší bude nastalá situace psychicky náročná. „Je tam mnoho neznámých. Nevíme, v jaké situaci jsou zadržováni, v jakém jsou ti lidé stavu. Je to obrovská zátěž na psychiku,“ říká psycholog se zaměřením na krizová řízení a mimořádné události Štěpán Vymětal.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra začít propouštět rukojmí unesené při teroristickém útoku na Izrael sedmého října. 1. 50 zadržovaných, přednostně dětí a žen, vymění za 150 palestinských žen a dospívajících vězněných v Izraeli za trestné činy a přestupky a také přísun humanitární pomoci do Gazy. Co rukojmí čeká? Jak náročný pro ně bude návrat do běžného života a jak složitá situace je to pro příbuzné a zvlášť příbuzné těch, kteří se na seznam propuštěných nedostanou. U poslechu vás vítá Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je psycholog se zaměřením na krizová řízení a mimořádné události.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají