Jak to vidí...

Analytik Tureček: Kalkulace Izraele, že je Hamás oslaben, byla osudově tragicky chybná. Útok nikdo nečekal

Jak to vidí...

Analytik Tureček: Kalkulace Izraele, že je Hamás oslaben, byla osudově tragicky chybná. Útok nikdo nečekal
Palestinci oslavují hořící izraelské vojenské vozidlo zasažené palestinskými ozbrojenci, kteří pronikli do oblastí jižního Izraele

Dvojka

Palestinská militantní skupina Hamás zaútočila v sobotu na Izrael. Odpovědí byly raketové útoky. Na obou stranách narůstá počet mrtvých, zraněných i unesených. Rozšířil se seznam válek ve světě o další válku? Co je Hamás za organizaci? Jaký je nejčernější scénář konfliktu? A jak je možné, že Izrael o hrozbě nevěděl? Analytik Břetislav Tureček v audiozáznamu odpoví i na to, jaká je situace v oblasti dodržování lidských práv v Íránu.
Břetislav Tureček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Byl půl deváté. Dobrý den a celý nový týden přeje Zita Senková. Vítejte u pořadu. Jak to vidí dnešní? Pozvání přijal Břetislav Tureček, zahraničněpolitický analytik, vedoucí Centra pro studium Blízkého východu Metropolitní univerzity Praha. Břetislav. Dobré ráno.

  • Dobrý den. Probereme regionální a globální souvislosti útoku Hamasu na stát Izrael a zajímat mě bude i to, zda Nobelova cena pro mír pro íránskou aktivistkou zvýší šance na její propuštění z vězení či osvobození dalších obránců lidských práv zadržovaných v Íránu. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají