Interview Plus

Rukojmí jsou pro únosce komodita. Hamás si chce výměnami zlepšit reputaci, říká expert

Interview Plus

Rukojmí jsou pro únosce komodita. Hamás si chce výměnami zlepšit reputaci, říká expert
Adam Dolnik, odborník na terorismus a vyjednávání s únosci

Plus

Izrael a teroristické hnutí Hamás pokračují ve výměně unesených rukojmí za odsouzené palestinské vězně – za každou jednu osobu unesenou do Gazy putují na svobodu tři Palestinci. „Izrael je v nevýhodné pozici, protože si v minulosti vytvořil precedent na masivní ústupky v situacích, kdy jsou zadržováni jeho občané,“ upozorňuje odborník na terorismus a vyjednávání s únosci Adam Dolnik.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izrael a palestinské hnutí Hamas využil i několikadenního příměří k výměně rukojmí zavlečených do pásma Gazy za palestinské vězně z izraelských věznic. Za každou jednu osobu unesenou do Gazy putovaly na svobodu tři Palestinci. Vyjednávání o této výměně byla nesmírně složitá a účastnilo se jich mnoho aktérů, včetně vyjednávačů z Kataru, Egypta, Spojených států nebo EU. Jak pravděpodobné je, že se podaří dostat na svobodu všechna rukojmí? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes odborník na terorismus a vyjednávání s únosci Adam Dolník. Dobrý den. Dobrý den. Izrael musel jednak souhlasit s dočasným klidem zbraní, jednak propouští trojnásobek vězňů. Je v nevýhodné pozici toho, kdo musí přistoupit na podmínky té druhé strany.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají