Interview Plus

S Babišem možná výrazně vyhrajeme volby, ale koaliční potenciál se blíží nule, připouští Nacher

Interview Plus

S Babišem možná výrazně vyhrajeme volby, ale koaliční potenciál se blíží nule, připouští Nacher
Patrik Nacher

Plus

Maratonské jednání o novém vedení Prahy se zřejmě chýlí ke konci. Vzniká koalice Spolu, Pirátů a hnutí STAN, naopak v opozici kromě Prahy sobě a SPD zůstane i hnutí ANO. „Koalice se mají tvořit na základě programové shody a tam, kde si ti lidé sednou, což tady evidentně není. Kopíruje to půdorys odjinud, což krásně ukazuje propojení Prahy a státu,“ upozorňuje pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher (nestraník za ANO).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Maratonské jednání o novém vedení Prahy se zřejmě chýlí ke konci. Nejsou ještě známy zdaleka všechny detaily, ale muselo by se stát něco hodně nečekaného, aby v radě hlavního města nezasedli s koalicí spolu také Piráti a Starostové. V opozici tak kromě Prahy sobě a SPD zůstane i hnutí ANO, jež skončilo na podzim se 14 mandáty na druhém místě. Proč se pro ano nepovedlo vyjednat přímý podíl na pražském vedení? Jde o doklad nízkého koaličního potenciálu. A jednali by partneři s hnutím ANO ochotněji, kdyby v jeho čele nestál Andrej Babiš? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je poslanec a zastupitel hlavního města Prahy za hnutí ANO Patrik Nacher. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají