Speciál

Jednotná modrá zóna a bezplatná MHD pro všechny? Poslechněte si první předvolební debatu pražských lídrů

Speciál

Jednotná modrá zóna a bezplatná MHD pro všechny? Poslechněte si první předvolební debatu pražských lídrů
První předvolební debata pražských lídrů

Plus

Tématem první předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení zásadních pražských problémů – zklidnění dopravy a vylepšení prostupnosti města, ale také nedostupné bydlení. Na otázky odpovídali Zdeněk Zajíček (Spolu pro Prahu), David Tygr Ploc (Praha náš domov), Milan Urban (koalice SPD, Trikolory, hnutí Pes a Nezávislých společně pro Prahu), Jan Čižinský (Praha sobě) a Hana Janišová (DSZ za práva zvířat).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je 10 minut po 18. hodině a na Radiožurnálu a ČRo Plus začíná první z předvolebních debat s lídry stran, hnutí a koalic, které kandidují na magistrát Praze. Co považují za nejdůležitější témata? Jak chtějí řešit problémy s nedostatkem bytů a vědí, jak zklidnit dopravu a neudělat z Prahy jedno velké parkoviště? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Radiožurnál a ČRo Plus nabídli prostor všem subjektům, které se ucházejí o hlasy voličů v Praze. Koho vyšlou do debaty, záviselo na jejich volbě. V některých případech se rozhodli debaty neúčastnit, svého zástupce zde mít tedy nebudou. Pořadí stran určil los a právě na základě rozlosování jsou dnes našimi hosty Zdeněk Zajíček z koalice spolu pro Prahu tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Dobrý den. Dobrý den. David tygr Ploc z koalice Praha náš domov, kterou tvoří strany Domov rozumní a Česká suverenita. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Milan Urban, kandidující za koalici SPD, trikolory, hnutí pes a nezávislých společně pro Prahu. Vítám vás.

  • Dobrý večer vám i posluchačům. Jan Čižinský ze sdružení Praha sobě. Dobrý den. Dobrý den. A Hana Janišová z DSZ za práva zvířat, což je sdružení DSZ a nezávislých kandidátů. Vítejte.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají