Ranní interview

Svoboda o jednání v Praze: Piráti se domnívají, že jsou vítězi voleb, koalice s ANO je pro nás obtížná

Ranní interview

Svoboda o jednání v Praze: Piráti se domnívají, že jsou vítězi voleb, koalice s ANO je pro nás obtížná
Bohuslav Svoboda, volební štáb SPOLU.

Radiožurnál

Zatímco ve většině krajských měst už politici ladí jen detaily koaliční spolupráce, v Praze je jednání i čtrnáct dní po volbách prakticky stále na začátku. Vítězné uskupení Spolu se snaží o dohodu se stranami, které s ním spolupracují i ve vládě, tedy s Piráty a hnutím STAN. Na podmínkách této spolupráce se ale zatím nedokážou dohodnout. Proč? I na to odpovídá lídr koalice SPOLU Bohuslav Svoboda z ODS.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zatímco ve většině krajských měst se politici už dohodli a ladit detaily koaliční spoluprací, tak v Praze jednání i dva týdny po volbách prakticky na začátku. Vítězné hnutí spolu se snaží o dohodu se stranami, které s ním spolupracují i ve vládě, tedy s Piráty a hnutí STAN. Na podmínkách této spolupráce se ale zatím nedokážou dohodnout. Další jednání se očekávají dnes večer, a proto je teď po ránu naším hostem lídr koalice spolu Bohuslav Svoboda z ODS. Dobrý den.

  • Hezký dobrý den. Piráti požadují, aby v radě nebyl trestně stíhaný Jan Wolf z KDU-ČSL. Lidovci jsou součástí vašeho uskupení spolu. Je toto jediná podmínka Pirátů, která blokuje to jednání, nebo je tam ještě něco dalšího?

  • Ale ono je toho víc ten pan primátor Hřib v těchto dnech celou řadu, kromě asi taky není jist.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu