Interview Plus

Řešit rýmu na pohotovosti je frustrující. Systém musí vyhovovat i lékařům, říká ředitel Nemocnice Slaný

Interview Plus

Řešit rýmu na pohotovosti je frustrující. Systém musí vyhovovat i lékařům, říká ředitel Nemocnice Slaný
Ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votočka

Plus

Nemocnice se chystají na omezení neakutní péče, od pátku totiž víc než šest tisíc nemocničních lékařů přestane sloužit dobrovolné přesčasy. Protestují tak proti změnám zákoníku práce a systému odměňování ve zdravotnictví. „Systém je třeba nastavit kompromisně, aby to vyhovovalo lékařům ohledně množství přesčasů a zároveň nedošlo k rapidnímu propadu kvality a objemu péče,“ zdůrazňuje ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nemocnice se chystají na omezení neakutní péče. Od zítřka totiž víc než 6000 nemocničních lékařů přestane sloužit dobrovolné přesčasy. Protestují tak proti změnám zákoníku práce a systému odměňování ve zdravotnictví. Mohou rozhodnutí svých lékařů ovlivnit sami nemocnice? A co všechno by se mělo změnit na systému zdravotní péče v ČR, aby nebyl přímo závislý na přesčasové práci. A dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Na dálku do Slaného zdravím hosta Interview Plus, ředitele Nemocnice Slaný Štěpána Votočka. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají