Interview Plus

Zdravotnictví stojí na přesčasech. Lékaři jsou nuceni dělat i věci, kvůli kterým nestudovali, upozorňuje komentátor Čaban

Interview Plus

Zdravotnictví stojí na přesčasech. Lékaři jsou nuceni dělat i věci, kvůli kterým nestudovali, upozorňuje komentátor Čaban
Martin Čaban

Plus

Lékaři by opět měli sloužit maximálně 416 hodin přesčasů za rok. Novelu zákoníku práce, která ruší zamýšlené zdvojnásobení tohoto množství, ve středu projedná vláda. „Číslo v zákoníku není to podstatné. Sami ředitelé nemocnic připouštějí, že spousta lékařů dělá až 1,5 tisíc přesčasových hodin ročně. To je neuvěřitelné množství, které už může mít dopad na bezpečnost pacientů,“ upozorňuje komentátor serveru Seznam Zprávy Martin Čaban.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Lékaři by měly opět sloužit maximálně 416 hodin přesčasů za rok. Novelu zákoníku práce, která ruší navýšení na 832 hodin přesčasů, dnes projedná vláda. Jak to ale pomůže vyřešit problémy českého zdravotnictví, které je podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka na přesčasové práci postavené. A kde hledat kořeny toho všeho? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • V Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je komentátor serveru seznam zprávy, který se na oblast zdravotnictví zaměřuje dlouhodobě, Martin Čaban. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají