Osobnost Plus

Nastal čas, aby Fialova vláda vyměnila několik ministrů. Chce to novou dynamiku, uvažuje politolog Balík

Osobnost Plus

Nastal čas, aby Fialova vláda vyměnila několik ministrů. Chce to novou dynamiku, uvažuje politolog Balík
Stanislav Balík

Plus

Nespokojení lidé v ulicích a zabrzděná ekonomika – to by podle politologa Stanislava Balíka měl být impulz pro výměnu některých ministrů. „Určitě by nemělo jít o výměnu všech, asi ani poloviny ne. Protože když se podíváte, jak se podobné krize nedůvěry řeší v jiných zemích, obvykle dojde k vystřídání nějaké skupiny ministrů. Musí to ale být víc než jeden nebo dva lidé, aby tady byl dojem z nové dynamiky,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bez silného personálního impulzu nemá česká vláda šanci na obrat. A tím nemyslím vystřídat pouze jednoho či dva ministry, říká můj dnešní host s poukazem na klesající důvěru lidí ve vládu. Podle něj pěti koalice vzbuzuje v lidech pocit, že je odtržená od běžného života a marketingové akce jako video z premiérova nakupování v Německu opravdu nepomůžou. Politolog, děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně prof. Stanislav Balík, můj dnešní host. Vítejte, pane profesore.

  • Dobrý den a hezký den spal jsem, přeje Barbora Tachecí.

  • Tak pane profesore, když mluvíte, jak jsem citovala, o nutném silném personálním impulzu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají