Interview Plus

Rázovitost je klišé. Ostrava má hodně co nabídnout, kvůli ovzduší ale lidé odcházejí, míní geolog Lenart

Interview Plus

Rázovitost je klišé. Ostrava má hodně co nabídnout, kvůli ovzduší ale lidé odcházejí, míní geolog Lenart
Jan Lenart

Plus

Volby v České republice opakovaně ukazují, že lidé v méně prosperujících oblastech často volí protisystémové kandidáty. Tento typ kandidáta ztělesnil v prezidentských volbách Andrej Babiš (ANO), jediným krajským městem, kde vyhrál, je Ostrava. „Ve společnosti je obraz Ostravska jako něčeho nějak zvláštně rázovitého. Ale když se s ním člověk seznámí, tak zjistí, že to není pravda. Důvody prohry Petra Pavla spočívají v sociálních aspektech,“ míní geolog Jan Lenart.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nedávné prezidentské volby potvrdily fenomén známý i z jiných druhů hlasování. V méně rozvinutých regionech má větší šanci kandidát, který se bude více vymezovat proti vládě a establishmentu. Tento typ kandidáta ztělesnil v posledních volbách Andrej Babiš, ale jediným krajským městem, kde mu to pomohlo k vítězství, byla Ostrava. Je ostravské prostředí natolik specifické, že i politika tam vypadá jinak než ve zbytku republiky. A dokážou si lidé na Ostravsku představit život bez uhlí a těžkého průmyslu. Dnešní Interview je další ze série rozhovorů s mimořádnými mladými osobnostmi. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem je geolog z Ostravské univerzity, předseda České speleologické společnosti a organizátor vlastivědného festivalu pestré vrstvy Jan Linhart. Dobrý den do Ostravy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají