Interview Plus

Pirátka Klusová: Sexistickým urážkám čelí každá žena bez ohledu na to, jak vypadá. Nesmíme to ignorovat

Interview Plus

Pirátka Klusová: Sexistickým urážkám čelí každá žena bez ohledu na to, jak vypadá. Nesmíme to ignorovat
Zuzana Klusová

Plus

Reakce uživatelů sociálních sítí na kandidátní listinu Pirátské strany pro volby do Evropského parlamentu svou hrubostí a hloupostí překvapila i dlouholeté pozorovatele. Namísto programu se u Zuzany Klusové řeší velikost poprsí a někteří uživatelé jsou přesvědčeni, že nabídku dostala jen díky tomu, jak vypadá. „Za 10 let v politice jsem si na tohle už zvykla. Ale není to v pořádku a měli bychom se snažit, aby tomu další generace žen už nebyla vystavována,“ uvádí kandidátka.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Namísto programu se řeší velikost poprsí. Na místo kritického rozboru práce ničím nepodložené narážky na intimní vztahy s kolegy. Reakce uživatelů sociálních sítí na oznámení kandidátní listiny Pirátů pro volby do Evropského parlamentu. Svojí hrubostí a hloupostí překvapila i dlouholeté pozorovatelé politické scény. Trojka na kandidátce Zuzana Klusová se některým uživatelům zdá příliš atraktivní a jsou přesvědčeni, že nabídku dostala politička jen díky tomu, jak vypadá. Je možné urážky a vulgarismy jednoduše ignorovat. A můžou podobné reakce odradit ženy od vstupu do politiky? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je po linkách zastupitelka Moravskoslezského kraje, kandidátka pirátské strany pro volby do Evropského parlamentu Zuzana Klusová. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají