Interview Plus

Opozice zneužívá mezigeneračního rozdělení. Změny penzí jejím voličům neuškodí, kritizuje exguvernér Rusnok

Interview Plus

Opozice zneužívá mezigeneračního rozdělení. Změny penzí jejím voličům neuškodí, kritizuje exguvernér Rusnok
Jiří Rusnok

Plus

Inflace se v dubnu přiblížila 3 procentům a předčila tak odhady České národní banky. Z nárůstu cen, zejména u potravin, jsou překvapení i mnozí ekonomové. „Je evidentní, že se zastavil pokles inflace, který jsme sledovali od Nového roku. Ale není třeba ta měsíční data nějak zásadně přeceňovat. Důležitý je trend, který by měl inflaci ve zbytku roku udržet v rámci tolerančního pásma mezi 2,5 až 3 procenty,“ míní bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kterou málokdo očekával. Růst o 2,9 desetin % v meziročním srovnání sice zdaleka není tak hrozivý jako čísla z minulých let, ale oproti prvnímu čtvrtletí to je nárůst. I samotná ČNB čekala, že to bude o čtyři desetiny procentního bodu méně. Co takové zvýšení inflace znamená a jak by měla reagovat centrální banka? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je v našem přenosovém voze bývalý guvernér ČNB, a taky někdejší premiér Jiří Rusnok. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají